www.vizyonders.com
   
www.vizyonders.com
Öğretmen Ara
Özel Ders Ver
Test Çöz
Blog
    Anasayfa - Hakkımızda - İletişim  
Blog  

EBA Portalında İçerik Patlaması !!!

EBA sayesinde öğretmen ve öğrenciler artık çok hızlı bir şekilde bütün branşlarda dijital içeriklere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabiliyor.

Ülkemizde dershanelerin kapanması ile birlikte oluşan bu boşluğu okullardaki ve halk eğitim merkezlerindeki ücretsiz kurslar doldurmaya çalışacak. Bir taraftan bu şekilde kurslara gitmek istemeyip evinden çalışmak isteyen öğrencilerde var. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı' nın talimatıyla 26-27 Kasım' da yapılmış olan TEOG 1.Dönem sınavları öncesinde 8.sınıflar için yaklaşık olarak 260 adet e-ders ve e-sınav videosu EBA üzerinden yaynlandı. Aynı zamanda www.eba.gov.tr  internet adresi üzerinden hizmete sunulmuş videoları isteyen herkes çevrimdışı olarak kullanabilecek. Çevrimdışı olarak kullanabilmek için videoları bilgisayara indirilebilme özelliği eklenmiş durumda.

E-ders videoları, öğrenci ve velilerin istedikleri zaman istedikleri yerden ulaşabilecekleri şekilde hem akıllı tahtalarda hem bilgisayarlarda hem de tabletlerde görüntülenebiliyor.

EBA projesi eğitimde fırsat eşitliğinin en güzel örenklerinden bir tanesidir.  Bu sistem sayesinde ülkemizin hangi bölgesinde olursa olsun herhangi bir öğrenci ücretsiz olarak bu kaynağa ulaşıp istediği dersi izleyebilecek ve sınavlarından yararlanabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın kendi imkânlarıyla gerçekleştirdiği bu projede, 12 öğretmen, 6 grafiker ve 10 teknik destek personeli görev aldı. E-ders projesinin 5, 6 ve 7. sınıflar için de uygulanması amacıyla çalışmalara başlandı.

EBA projesinin amacı, gelişen teknolojinin eğitime entegrasyonu hızlı ve kusursuz bir şekilde yapabilmek ve ülkemizdeki tüm öğrencilere hiçbir şart gözetmeksizin bu faydayı ulaştırabilmektir.

Kurumsal

Hakkımızda

Neden Özel Ders ?

Bize Ulaşın

Üyelik
Ücretsiz Üye Ol
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Destek
Sık Sorulan Sorular
Ödeme Seçenekleri
Üyelik Sözleşmesi
Kullanım Koşulları
Gizlilik Bildirimi
Copyright © 2013 Vizyon Ders Tüm Hakları Saklıdır.
Bizi Takip edin